podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Gwinea Równikowa - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Gwinea Równikowa - wiza, ambasady, przepisy

Malabo     
gwinea.rownikowa
Gwinea Równikowa - podróże do Gwinei RównikowejGwinea Równikowa - mapa krajuGwinea Równikowa - spis artykułów i galeriiGwinea Równikowa - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeGwinea Równikowa - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaGwinea Równikowa - szczepienia, zdrowie, poradyGwinea Równikowa - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROGwinea Równikowa - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOGwinea Równikowa - przewodniki, mapy, atlasy
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Gwinei Równikowej. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu!
Zobacz cenę wizy do Gwinei Równikowej, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy udający się do Gwinei Równikowej muszą mieć ważną wizę. Można ją uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych i konsularnych Gwinei Równikowej (w Europie m.in. w Hiszpanii i Francji). Osoba stara­jąca się o wizę winna mieć paszport co najmniej z 6-miesięcznym terminem ważności.
Podróżowanie po kraju
Istnieją bezpośrednie połączenia lotnicze między Malabo a Zurychem, Madrytem i Paryżem oraz ważniejszymi portami lotniczymi krajów afrykańskich. Drogi nie mają najczęściej nawierzchni asfaltowej. Sieć połączeń drogo­wych jest słabo rozwinięta, między miastami kursują mikro­busy oraz samochody osobowe.
Przepisy celne
Restrykcje celne nie odbiegają od po­wszech­nie stosowanych standardów. Turyści muszą deklarować wwóz obcej waluty. Niedopełnienie tego obowiązku może pociągnąć za sobą grzywnę w wysokości ok. 100 USD.
Bezpieczeństwo
Zagrożenie przestępczością jest stosunkowo niewielkie, chociaż zdarzają się drobne kradzieże uliczne.
Przydatne informacje
• W Malabo są sklepy z artykułami potrzebnymi Europejczykom, restauracje, hotele. Baza turystyczna jest w Gwinei Rów­nikowej bardzo skromna. W hotelach i bankach honorowane są najbardziej znane karty kredytowe, jednak raczej odradza się posługiwanie się nimi z uwagi na związane z tym ryzyko.

• Ceny w sklepach i hotelach są zwykle znacznie wyższe od europejskich. Ceny na bazarach i u ulicznych przekupniów są zazwyczaj niższe, ale asortyment jest dość skromny, a jakość towarów mierna. Targowanie się jest niemal obowiązkowe, a pierwsza propozycja ceny oferowana przez sprzedawcę cudzoziemcowi jest wielokrotnością tej, za jaką spodziewa się on sprzedać towar.

• Zakazane jest wykonywanie zdjęć obiektów wojskowych, rządo­wych i strategicznych oraz na obszarach zastrzeżonych. Ludność nie jest niechętna fotografowaniu, należy jednak zawsze upewnić się, czy można zrobić zdjęcie.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Abudży (Nigeria) akredytowany jest również w Republice Gwinei Równikowej. Dla spraw konsularnych właściwy jest Konsulat Generalny RP w Lagos (Nigeria).
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Republiki Gwinei Równikowej
29, boulevard de Courcelles
F-75008 Paris
tel.: (0-0 33) 1 56 88 54 54
fax: (0-0 33) 1 56 88 10 75